15.09.2017

Jaki jest najlepszy ekspres do kawy?

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki aromatycznej kawy z ekspresu, co sprawia, że coraz popularniejsze, i jak najbardziej uzasadnione, w tym kontekście staje się pytanie: „jaki jest najlepszy ekspres do kawy?” Trudno jednak na to pytanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wiele zależy od indywidualnych preferencji. Nie bez znaczenia jest także budżet, którym dysponujemy na zakup tego typu sprzętu.

Rodzaj ekspresu do kawy a jego przeznaczenie

Duży wpływ na to,jaki jest najlepszy ekspres do kawy, mają nasze indywidualne preferencje – zarówno co do smaku kawy, jak i sposobu jej podania. Osoby, które lubią „kawę po turecku”, powinny postawić na ekspres przelewowy, ponieważ napój z tego urządzenia bardzo przypomina w smaku właśnie tę kawę. Należy jednak przy tym pamiętać, że ekspresy przelewowe mają sporo mankamentów, m.in. długi czas przygotowania kawy. Takie urządzenie z pewnością nie przypadnie do gustu osobom, które lubią cappuccino lub caffé latte, ponieważ tego typu kaw nie można przyrządzać w ekspresie przelewowym.

Innym rodzajem urządzenia do parzenia kawy są ekspresy ciśnieniowe, które pozwalają na przygotowanie różnych napojów, w tym m.in. klasycznego espresso, cappuccino, a nawet kawy bezkofeinowej. Ekspres ciśnieniowy jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie urządzenia funkcjonalne i pozwalające na szybkie zaparzenie kawy.

W zależności od preferencji smakowych, można wybrać ekspres do kawy z wbudowanym młynkiem. Funkcja ta pozwoli na przygotowanie kawy ze świeżo mielonych ziaren. Tego typu napój charakteryzuje się głębokim smakiem i wyjątkowym aromatem.

Ekspres do domu a ekspres do firmy – jaki wybrać?

Wybór urządzenia do parzenia kawy uzależniony jest również od liczby użytkowników, którzy będą z niego korzystać. Do domu i małych firm najlepiej wybrać ekspres profesjonalny, pozwalający na zaparzenie do dziewięciu filiżanek kawy dziennie. W takim przypadku dobrze sprawdzi się ekspres kapsułkowy, które charakteryzuje się wysoką jakością. Ponadto przygotowanie kawy w kapsułkach jest szybkie i bardzo wygodne, co z pewnością ma znaczenie dla osób, prowadzących firmę.

Przedsiębiorcy, prowadzący średnią lub dużą firmę, powinni rozważyć zakup ekspresu profesjonalnego, który charakteryzuje się wielofunkcyjnością i zaawansowaniem technologicznym. W takim urządzeniu można przygotować różne rodzaje kaw. Ponadto profesjonalny ekspres do kawy ma zazwyczaj dłuższą żywotność i jest bardziej wytrzymały od ekspresów przeznaczonych do użytku domowego. Wadą takiego urządzenia jest jego cena, jednak przedsiębiorcy mogą skorzystać z usług firm, oferujących dzierżawę ekspresów do kawy.

Jaka marka ekspresu jest najlepsza?

Osoby, które zastanawiają się nad kupnem profesjonalnego ekspresu do kawy powinny wybrać urządzenia marki Saeco, które charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Wśród zalet ekspresów do kawy, produkowanych przez tę firmę, można wymienić, m.in. funkcjonalność, duże zaawansowanie technologiczne oraz efektowny design.