19.03.2018

Aplikacja przypominająca o piciu wody – czyli jak dbać o nawodnienie organizmu?

Nasze zdrowie jest najważniejsze. Oprócz wartościowego i zdrowego jedzenia, należy dbać o odpowiednią ilość nawadniających płynów. Niewiele osób codziennie wypija zalecaną dawkę. Przyjmuje się, że kobiety powinny pić około 2 litrów wody, przy czym kobiety w ciąży i karmiące piersią zwiększoną ilość, mężczyźni natomiast 2,5 litra. Picie wody źródlanej czy mineralnej bogatej w minerały, skutecznie nawodni organizm. Woda sprawi, że nie tylko będziemy chudnąć, ale dostarczamy cennych pierwiastków. Czy zawsze pamiętamy, aby regularnie pić wodę? Bardzo duża część z nas o tym zapomina. W smartfonach znajdziemy wiele aplikacji przypominających o piciu wody.

Przypomnienie wypij wodę DrinkingWater

Aplikacja ta w sposób szczególny zmotywuje nas picia wody. Specjalny kalkulator pomoże obliczyć i zaplanować całodzienne nawadnianie. Początek to utworzenie profilu użytkownika. Pod uwagę będzie brany wiek, waga i styl życia. Przypomnienie pojawi się na ekranie telefonu, za każdym razem, kiedy należy wypić wodę. Częstotliwość powiadomień możemy wybrać sami. Każde wypicie wody dodajemy do aplikacji. Pod koniec dnia czy miesiąca mamy dostępne statystyki i wykresy. Ta nieskomplikowana aplikacja przypominająca o piciu wody będzie pomocna wszystkim zapominalskim.

Czas do wody – Water Time Pro

W dzisiejszych czasach, kiedy z uwagi na brak czasu i złe nawyki pragnienie gasimy słodkimi napojami, powinniśmy zmienić przyzwyczajenia żywieniowe i zacząć pić wodę. Prosta aplikacja o piciu wody została zaprojektowana tak, aby wyrobić nam nawyk sięgania po wodę. Ustawione indywidualne zapotrzebowanie przypomni o wypiciu szklanki czy kubka wody. W tej aplikacji nie jesteśmy pytani o wagę naszego ciała. Każde dodanie spożytej wody jest widoczne w codziennej historii picia wody. Aplikacja przypominająca o piciu wody jest darmowa i pozwala na analizę wszystkich naszych wyników.

Hydro Pij wodę

Dzień powinniśmy zaczynać od wypicia szklanki wody. Aplikacja do picia wody nam o tym przypomni. Zapamiętuje nasze dzienne spożycie wody i prezentuje je na czytelnym wykresie. Samo zapisywanie jest bardzo proste. Na ekranie należy wprowadzić ilość jaką wypiliśmy. Pokaże się też informacja, ile procent z zaplanowanej dawki wypiliśmy. Warto być systematycznym i regularnie wprowadzać dane.

Waterbalance

Jeśli staramy się regularnie pić wodę, w codziennym przypomnieniu o tej czynności pomoże nam aplikacja Waterbalance. W zakładce z napojami wybieramy określony z nich, zaznaczamy co wypiliśmy danego dnia i ile. Oprócz wody, możemy wskazać dodatkowo wypitą herbatę, kawę czy alkohol. Będzie to miało wpływ na wypicie zwiększonej codziennej dawki wody. Standardowo podajemy wiek, wagę lub wzrost, ale też godzinę naszej pobudki, o której chodzimy spać i kiedy ćwiczymy. Wszystko to pomaga wyliczyć ilość wody, którą należy wypić. Alarm w aplikacji w określonych odstępach czasu przypomni o obowiązku wypicia wody.

Wodę zaleca się pić regularnie bo woda to zdrowie. Picie wody nie wydaje się skomplikowane, a jednak przysparza problemów. Należy to robić w sposób prawidłowy. Nie należy pić szybko i w dużych ilościach. Małe dawki w odpowiednim czasie nie niosą za sobą ryzyka odwodnienia. Jest to szczególnie ważne w czasie gorących dni i choroby. Picie wody powinniśmy mieć pod kontrolą. Systematyczne picie wody będzie stanowiło podstawę naszego zdrowego stylu życia. Aplikacja do picia wody to idealne rozwiązanie, by wyrobić sobie nawyk, który jest nam tak ciężko wpoić.