Ta strona używa ciasteczek. Pozostając na niej, zgadzasz się na ich wykorzystanie.    Rozumiem    Więcej informacji
 
x

Czy spełniliśmy Twoje oczekiwania
w zakresie naszej oferty?


Tak Nie

Jak możemy Ci pomóc?

        


Wyślij

Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy za wybranie GetFresh - Twojego dostawcy wody Dar Natury

22 493 77 11
Dział sprzedaży
801 205 805
Obsługa klienta
Pracujemy od pon. do pt. w godzinach od 9:00 - 17:00
 


Mała czarna to już przeżytek, czas poznać zieloną kawę! Zielona kawa - właściwości, zastosowanie, ch


<
08 listopada 2018


kawa zielona
Espresso, Americano, Latte czy zwykła mała czarna to nazwy, jakie królują w menu każdej kawiarni. Wszyscy dobrze je znają i sięgają po nie każdego dnia. Właściwości tradycyjnej, parzonej kawy są wszystkim dobrze znane, jednak nie wszyscy wiedzą, że ma ona również mniej popularną odmianę. Zielona kawa, bo o niej właśnie mowa, ostatnimi czasy została odkryta na nowo. Powszechnie panujące o zielonej kawie opinie skłaniają do tego, aby poznać ją nieco bliżej. Sprawdź, jak działa zielona kawa, jak pić ją dobrze, aby spełniała swoją rolę.

Zielona kawa - właściwości

Warto podkreślić, że w kwestii zielonej kawy właściwości ziaren są zupełnie inne od tych, które przypisuje się tradycyjnie parzonej kawie. Swoją nazwę zielona kawa zawdzięcza barwie otrzymanego naparu z ziaren, których obróbka zakończyła się jeszcze przed procesem palenia. Pominięcie tego etapu sprawia, że w ziarnach nie dochodzi do procesu pirolizy, który w przypadku tradycyjnego przygotowania kawy odpowiada za jej niezwykły aromat i smak, a także ciemny kolor. Zielona kawa nie zawsze musi występować w tej właśnie barwie, jednak jest dużo jaśniejsza i nie ma tak intensywnego smaku. Bardzo często nazywana jest również kawą surową.

Z zieloną kawą odchudzanie nabiera nowego wymiaru

To, co stoi za wzrostem popularności tego napoju, to krążące o zielonej kawie opinie, zgodnie z którymi ma ona zbawienny wpływ na utratę zbędnych kilogramów. Jak się okazuje, z zieloną kawą odchudzanie rzeczywiście może być łatwiejsze i bardziej skuteczne, przede wszystkim ze względu na to, że zielone ziarna kawy Robusta nie poddane paleniu zawierają duże ilości kwasu chlorogenowego oraz nielotnych związków., które znacznie zmniejszają poziom glukozy przyswajanej przez organizm z dostarczanych mu pokarmów.

W zielonej kawie kofeina nadal działa

Kawę pije się między innymi dla jej niepowtarzalnego smaku i aromatu, jednak przede wszystkim chodzi o pobudzenie. Jak się okazuje, w kawie zielonej kofeina jest również obecna, choć występuje w nieco mniejszych ilościach. Mimo to napar z zielonej kawy wciąż jest napojem pobudzającym, a oprócz tego znacznie poprawia samopoczucie. Dodatkowo, to właśnie obecność kofeiny w połączeniu z kwasem chlorogenowym ma działanie sprzyjające utracie wagi.

Zalety zielonej kawy. Czy występują skutki uboczne?

Można wymienić wiele zalet zielonej kawy:

  • wspomaganie odchudzania,

  • poprawa metabolizmu,

  • zmniejszania poziomu cukru we krwi,

  • pobudzenie,

  • zapobieganie namnażaniu komórek nowotworowych,

  • poprawa odporności,

  • profilaktyka wielu chorób.

Jednak czy możliwe jest wystąpienie skutków ubocznych? Okazuje się, że może znacznie obniżyć poziom cukru u diabetyków lub wywołać reakcję alergiczną, napar z zielonej kawy bądź forma zielonej kawy w tabletkach może wywołać również infekcję dróg moczowych u osób ze skłonnościami. Wpływ zielonej kawy nie jest jednak jednoznacznie potwierdzony.

Zielona kawa - jak pić ten napój?

Znając już wszystkie zalety zielonej kawy, warto przejść do tego, jak ją dobrze parzyć. Najlepsza w przygotowaniu jest kawa zielona mielona, która jest dosyć łatwo dostępna. Można jednak zakupić pełne ziarna i zmielić je samodzielnie. W pierwszej kolejności należy rozdrobnić ziarna kawy w moździerzu, a dopiero później zamieścić je w młynku (są dużo twardsze od ziaren palonych). Dwie małe łyżeczki kawy zielonej mielonej należy zalać wrzącą wodą. Tak przygotowana kawa powinna się parzyć około 10 minut, a po tym czasie jest już gotowa do spożycia.

Zielona kawa - gdzie kupić ten specyfik?

Czarna kawa jest dostępna na każdym kroku, ale trudniej znaleźć jej zieloną odmianę. Obecnie istnieje jednak wiele miejsc z zieloną kawą, gdzie można kupić ją bez problemu. Dostępna jest w sklepach ze zdrową żywnością i produktami organicznymi. W aptekach można znaleźć zieloną kawę w tabletkach, które wykazują takie samo działanie jak napar. Jeśli chodzi o zieloną kawę, cena mielonych ziaren oraz tabletek waha się pomiędzy 20-30 złotymi.


Tagi:    zielona kawa cena    zielona kawa opinie    zielona kawa wlasciwosci    zielona kawa tabletki    kawa zielona mielona    zielona kawa gdzie kupic    zielona kawa jak pic    zielona kawa skutki uboczne    zielona kawa odchudzanie    zielona kawa kofeina   


Dodaj komentarz

Nick*
Treść komentarza*

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*

Dodaj kometnarz


>