25.04.2016

Konkurs dla szkół podstawowych

GetFresh Sp. z o.o Oddział Dar Natury wybrało najciekawsze projekty z zakresu oszczędnego gospodarowania wodą w szkole. Prace przygotowali uczniowie szkół podstawowych w ramach konkursu „W mojej klasie wspólnie oszczędzamy wodę”, ogłoszonego w związku z obchodami Światowego Dnia Wody. Zwycięskie placówki otrzymają gry edukacyjne oraz dystrybutory wody mySpring®.

Konkurs „W mojej klasie wspólnie oszczędzamy wodę” trwał od 5 kwietnia do 5 maja 2015 i był elementem cyklicznie obchodzonego przez GetFresh Sp. z o.o Oddział Dar Natury Światowego Dnia Wody, przypadającego na 22 marca. Zadaniem uczniów było przygotowanie prac obrazujących sposoby na oszczędzanie wody w klasach i szkołach. W konkursie mogły wziąć udział szkoły podstawowe z całej Polski. Jury, składające się z przedstawicieli firmy, wyłoniło następujących zwycięzców:

  1. miejsce - Zespół Szkół nr 1 z Lubicza z pracą Klaudii Gabor;
  2. miejsce – Szkoła Podstawowa w Kraszewie Starym z pracą Patrycji Kielak;
  3. miejsce – Szkoła Podstawowa w Pogórzu z pracą Adriany Paciuch.

„Cieszy nas zaangażowanie uczniów oraz nauczycieli w kwestie odpowiedzialnego podejścia do zasobów naturalnych. Liczba nadesłanych prac, a tym samym pomysłów na oszczędzanie wody przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Jest to niewątpliwie świadectwo tego, że młode pokolenie szybko i z dużym entuzjazmem przyswaja wiedzę z zakresu ochrony środowiska oraz chętnie się nią dzieli. W imieniu całej firmy serdecznie gratuluję zwycięzcom i dziękuję za zaangażowanie wszystkim uczestnikom” – mówi Olga Lorych, Specjalista ds. Marketingu i Komunikacji Wewnętrznej w GetFresh Sp. z o.o Oddział Dar Natury.

Konkurs był zwieńczeniem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Wody, podczas których specjalnie przeszkoleni wolontariusze z GetFresh Sp. z o.o Oddział Dar Natury przeprowadzili w szkołach warsztaty z zakresu odpowiedzialnego korzystania z zasobów wodnych. Przy tej okazji uświadomili też dzieciom jak ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Zajęcia były przeprowadzane w formie zabawy z użyciem różnego rodzaju quizów i gier.

Przeczytaj również