29.06.2018

V edycja akcji Moja Krew Twoja Krew

V edycja akcji Moja Krew Twoja Krew za nami. Pomimo, że pogoda nie dopisała, frekwencja rosła z godziny na godzinę, a to za sprawą gorących serc krwiodawców i fantastycznych koncertów odbywających się na scenie Teatru Buffo. Podczas tej edycji udało się zebrać ponad 20 000 ml krwi, a 33 osoby zarejestrowały się w bazie potencjalnych dawców szpiku. A My nawadnialiśmy wszystkich uczestników wydarzenia #MKTK wodą DAR NATURY.

Oddawanie krwi to szlachetny gest, a zabieg jest całkowicie bezpiecznym dla Dawcy. Warto o tym pamiętać nie tylko podczas oficjalnych wydarzeń, bo pomaganie wszyscy mamy we krwi. Ty też możesz pomóc!

Lista punktów w Polsce, gdzie można oddać krew:

https://krwiodawcy.org/gdzie-mozna-oddac-krew

Na świecie zarejestrowanych jest ponad 30 mln potencjalnych dawców szpiku, w Polsce ponad 1 mln. To wciąż za mało! Co piąty pacjent nie ma szans na przeszczepienie komórek macierzystych, gdyż nie znajduje swojego „bliźniaka genetycznego”. Dlatego każda zarejestrowana osoba jest bardzo cenna. Dawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący powyżej 50 kg. Wystarczy się zarejestrować. To nic nie kosztuje a może uratować ludzkie życie.

Zostań dawcą już dziś:

https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca

Razem możemy więcej!!!

 

Przeczytaj również