06.06.2017

Europejski Kongres Gospodarczy z udziałem GetFresh

Już same liczby brzmią imponująco. 132 sesje, 700 prelegentów, ponad 9 tysięcy uczestników. To podsumowanie dziewiątej już edycji jednej z najważniejszych konferencji biznesowych w Europie Centralnej, czyli Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Trzydniowe spotkanie jest miejscem, gdzie podczas debat prowadzi się rozmowy o najistotniejszych kwestiach gospodarczych dla całego kontynentu.

W programie nie brakuje też gali konkursowych, nieformalnych spotkań i prezentacji, czy innych wydarzeń towarzyszących. W tym roku odbyła się druga edycja European Start-up Days. To największe w Polsce wydarzenie, funkcjonujące jako platforma dialogu między młodymi przedsiębiorcami a korporacjami oraz organizacjami wsparcia biznesu.

Oczywiście w Katowicach nie mogło zabraknąć firmy GetFresh, wiodącego producenta wody źródlanej „Dar Natury” dostarczanej do biur i domów. Dołączyliśmy do dużej grupy firm, które co roku angażują się w organizację kongresu i podjęliśmy się roli partnera jednej z sesji

Od 10 do 12 maja 2017 w cyklu debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących gośćmi kongresu byli reprezentanci administracji unijnej, parlamentarzyści, przedstawiciele rządów, a także prezesi największych firm, eksperci i liderzy opinii. Inspirujące dyskusje dotyczyły wielu kluczowych kwestii. Poruszano tematy tak zróżnicowane jak przyszłość Unii Europejskiej, polityka klimatyczna, inwestycje infrastrukturalne, elektromobilność, bezpieczeństwo energetyczne, warunki rozwoju biznesu, itd.

Jednym z ważniejszych punktów drugiego dnia obrad była sesja „Finansowanie inwestycji i fundusze unijne”, której GetFresh była partnerem. W panelu uczestniczył prezes naszej firmy, Przemysław Schmidt. Rozmawiano między innymi na temat inwestycji współfinansowanych z funduszy unijnych oraz skutecznych metod pozyskiwania środków, a także perspektyw finansowych po roku 2020.

Europejski Kongres Gospodarczy cieszył się w tym roku rekordowym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że będzie się dalej dynamicznie rozwijał.

Przeczytaj również