Ta strona używa ciasteczek. Pozostając na niej, zgadzasz się na ich wykorzystanie.    Rozumiem    Więcej informacji
 
x

Czy spełniliśmy Twoje oczekiwania
w zakresie naszej oferty?


Tak Nie

Jak możemy Ci pomóc?

        


Wyślij

Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy za wybranie GetFresh - Twojego dostawcy wody Dar Natury

22 493 77 11
Dział sprzedaży
801 205 805
Obsługa klienta
Pracujemy od pon. do pt. w godzinach od 9:00 - 17:00
 


Światowy Dzień Oceanów


<
08 czerwca 2018


Światowy Dzień Oceanów

     Morza i oceany zajmują 70% powierzchni Ziemi. Dlatego dziś 8 czerwca w Światowy Dzień Oceanów uświadamiamy wszystkim ludziom na świecie jak duży i realny wpływ mają zasoby wodne na nasze życie. Naświetlamy również jak negatywne działania człowieka mogą zmienić go w jałową pustynię.

  Ekosystem wodny, czyli morza, oceany, jeziora, rzeki i źródła, wytwarza 50% dostępnego tlenu, decyduje o naszej pogodzie, dostarcza nam pożywienia i jest jednym z podstawowych filarów naszej gospodarki.

  Ponad 200 milionów ludzi utrzymuje się z rybołówstwa. Woda to niewyczerpalny magazyn ciepła, pochłania i oddaje niezliczone ilości energii słonecznej. Gdy cykl ten jest zakłócony dochodzi do anomalii pogodowych i klimatycznych. Zagrożeniem dla mórz i oceanów są zanieczyszczenia, intensywny ruch morski i przełowienia (niekontrolowana eksploatacja łowisk). Fauna i flora w akwenach wodnych jest w niebezpieczeństwie. Razem możemy zapobiec wodnej katastrofie ekologicznej.

  Nasza firma, produkująca wodę źródlaną Dar Natury, dba szczególnie o ekosystem wodny. Nasze linie produkcyjne minimalizują zużycie wody na każdym etapie wydobycia. Posiadamy jedną z najnowocześniejszych w Europie fabryk wraz z laboratorium, które kilka razy dziennie bada stan i jakość wydobytej wody. Innowacyjny system mycia butli wielokrotnego użytku pomaga zminimalizować zużycie wody do celów okołoprodukcyjnych. Dbamy o redukcje plastiku, 1 butla wody 18,9 l to ok. 1000 sztuk jednorazowych butelek ( pet). Zanieczyszczenia z tworzyw sztucznych zatruwają nasze oceany, szkodząc życiu morskiemu i niekorzystnie wpływają na ludzkie zdrowie. Działania w zakresie ochrony zasobów wodnych są codziennym elementem naszej pracy.

 

     Morza i Oceany to największy obszar Ziemi. Warto uświadomić sobie jak ważną rolę spełnia woda w naszym życiu. Zadbajmy o nie razem poprzez ograniczanie wytwarzanych odpadów, oszczędzanie ilości zużytej wody, a także poprzez wybieranie ryb i owoców morza z certyfikatem zrównoważonego rybołówstwa MSC. Są to podstawowe kroki, aby nasze morza i oceany tętniły życiem i były pełne ryb. Światowy Dzień Oceanów stanowi doskonałą okazję do edukacji i podjęcia działań na rzecz ochrony zasobów wodnych. Nigdy nie jest za późno, aby przeciwdziałać destrukcyjnym procesom. Wszyscy powinniśmy czuć odpowiedzialność za stan zasobów wodnych i dokonywać codziennych wyborów z korzyścią dla ekosystemu wodnego. Woda to źródło życia, woda to dar natury.


Tagi:    Swiatowy Dzien Oceanow    Certyfikat Zrownowazonego Rybolowstwa    MSC   


Dodaj komentarz

Nick*
Treść komentarza*

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*

Dodaj kometnarz


>