05.07.2017

Urządzenie filtrujące wodę – jakie do małej firmy?

Według przepisów BHP każdy pracodawca jest zobowiązany zapewnić swoim pracownikom dostęp do wody pitnej. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie zamontowanie w swojej firmie urządzenia filtrującego wodę. Dzięki niemu mamy pewność, że woda, którą spożywamy jest czysta i zdrowa. Sprawdźmy zatem, jak wybrać filtr do wody?

Jak działa urządzenie filtrujące wodę?

Urządzenie filtrujące należy podłączyć bezpośrednio do źródła wody. Filtry zbudowane są z półprzepuszczalnej błony membrany z mikrootworami, które skutecznie zatrzymują zanieczyszczenia, ale jednocześnie nie pozbywają się soli mineralnych oraz cennych pierwiastków, których potrzebuje nasz organizm.

Dlaczego warto filtrować wodę?

Woda kranowa może zawierać wiele zanieczyszczeń, m.in. różne osady, kamień, chlor, bakterie czy zanieczyszczenia chemiczne. Niektóre z nich mogą wywołać poważne problemy zdrowotne. Zaleca się więc przegotowanie wody przed spożyciem. Zamiast tego można też wyposażyć się w urządzenie filtrujące, które dostarcza nam wodę gotową do spożycia. Filtrowana woda ma wysoką jakość, poprawiają się jej walory smakowe i zapach. Poza tym nie musimy już kupować butelkowanej wody, ponieważ przefiltrowana idealnie nadaje się do picia i gotowania.

Korzystanie z urządzenia filtrującego - zalety:

  • woda zostaje oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń,
  • woda zachowuje wszystkie cenne składniki mineralne,
  • nadaje się do picia i gotowania,
  • ma lepszy smak i zapach niż tzw. kranówka,
  • filtr eliminuje osad z kamienia, dlatego nie pojawia się ona np. na czajniku,
  • nie musimy kupować wody butelkowanej
  • mamy dostęp zarówno do ciepłej, jak i zimnej wody,
  • niektóre urządzenia filtrujące mają funkcję gazowania wody,
  • istnieje wiele modeli urządzeń filtrujących wodę, dlatego bez problemu można dostosować je do swoich potrzeb.

Jakie urządzenie filtrujące wodę do małej firmy?

Filtry do wody to nie tylko duże urządzenia. Do małej firmy sprawdzą się ich mniejsze wersje, np. takie, które można postawić na blacie lub niewielkich rozmiarów urządzenia wolnostojące. GetFresh oferuje nam zakup lub wypożyczenie automatów do wody z filtrem.

Pamiętajmy o nawadnianiu organizmu w ciągu całego dnia!

Każdego dnia powinniśmy wypić około 2 l wody. To bardzo ważne, aby zapewnić naszemu organizmowi prawidłowe funkcjonowanie. Optymalne nawodnienie jest gwarancją dobrego samopoczucia i wysokiego poziomu koncentracji, co staje się bardzo istotne, kiedy jesteśmy w pracy.

Urządzenie filtrujące wodę ma ogromne zalety i sprawdza się nie tylko w dużych firmach. Możemy umieścić je zarówno w małym biurze, a nawet w naszym domu. To bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ nie musimy już decydować się na stałe dostawy wody w butlach oraz związane z tym magazynowanie jej i noszenie. Dzięki filtrom, czystą wodę mamy zawsze w zasięgu ręki, dlatego też chętniej i częściej po nią sięgamy. Poza tym dla firm to również bardzo korzystna sprawa pod względem finansowym (stały miesięczny koszt niezależnie od spożycia). Filtry wody są także ekologiczną opcją, ponieważ podlegają recyklingowi, a my nie musimy używać plastikowych butelek.