Ta strona używa ciasteczek. Pozostając na niej, zgadzasz się na ich wykorzystanie.    Rozumiem    Więcej informacji
 
x

Czy spełniliśmy Twoje oczekiwania
w zakresie naszej oferty?


Tak Nie

Jak możemy Ci pomóc?

        


Wyślij

Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy za wybranie GetFresh - Twojego dostawcy wody Dar Natury

22 493 77 11
Dział sprzedaży
801 205 805
Obsługa klienta
Pracujemy od pon. do pt. w godzinach od 9:00 - 17:00
 


O wodzie bez lania wody - co daje picie wody?


<
13 lipca 2017


Woda źródlana Dar Natury

Picie wody jest jednym z topowych tematów, poruszanych zarówno przez lekarzy, dietetyków, jak i trenerów personalnych. Może wydawać się, że problem ten jest tak oczywisty, iż nie pozostaje już nic do powiedzenia. Niestety, znaczna część Polaków wciąż nie stosuje się do zaleceń ekspertów. Woda do picia to nie tylko gaszenie pragnienia. To także prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, witalność i dobra kondycja oraz samopoczucie. Dowiedzmy się, jak istotne jest picie wody, co daje jej regularne spożywanie, a co dzieje się, kiedy jesteśmy odwodnieni. Poznajmy odpowiedź na pytanie co daje picie wody!Rola wody w organizmie


Rola wody w organizmie jest niezastąpiona. Przede wszystkim zacznijmy od czystych faktów, które mówią, że woda stanowi znaczną część naszego ciała. Jest to aż 45 - 75% masy ciała. Woda rozpuszcza składniki odżywcze, oczyszcza z zanieczyszczeń, usprawnia procesy trawienia. Woda także zabezpiecza i nawilża. Chroni gałki oczne, mózg, rdzeń kręgowy, a także płód w brzuchu matki. Ludzki organizm może zdecydowanie dłużej wytrzymać bez dostarczania pożywienia, niż bez odpowiedniego nawodnienia.


Woda a odchudzanie


Woda sprawia, że człowiek może znacznie usprawnić procesy przemiany materii, odpowiedzialne za naszą wagę. Jest ona idealnym środowiskiem dla licznych procesów zachodzących w ciele. To właśnie dzięki niej możliwe jest sprawne usuwanie końcowych procesów przemiany materii. Woda umożliwia szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, szybsze eliminowanie nadmiernej ilości kalorii. Niedobór wody powoduje, że organizm zaczyna ją gromadzić. Stąd właśnie tak często osoby spożywające zbyt małą ilość wody narażone są na występowanie nieprzyjemnej opuchlizny.


Woda a starzenie się skóry


To właśnie za sprawą wody organizm człowieka pozbywa się szkodliwych toksyn, wypłukując je z ciała. Nadmiar toksyn sprawia, że ciało zaczyna się starzeć znacznie szybciej, niż w przypadku osób regularnie nawadniających się. Jest to nie tylko skutek panujących w ciele toksyn, ale także ogólnie odwodnienie komórek w ciele. Pamiętajmy, że nawilżanie skóry to nie tylko stosowanie odpowiednich kremów i innych preparatów. To także nawilżanie od środka. Jeśli nie wypijamy przynajmniej 1,5 litra wody każdego dnia, narażamy nasze tkanki na odwodnienie. W konsekwencji zarówno nasza twarz, ciało, jak i włosy, stają się coraz bardziej przesuszone.


Odwodnienie - skutki


Skutki odwodnienia można traktować dwojako. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę skutki czysto zdrowotne, takie jak:

  • nieprawidłowe funkcjonowanie nerek - co w konsekwencji może prowadzić do sepsy, która jest wyjątkowo niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale także dla życia człowieka.

  • nadmiar toksyn - toksyny są niczym innym jak trucizną, która w nadmiernych ilościach prowadzi do wielu groźnych chorób, w tym nowotworów.

Do skutków kosmetycznych należą przede wszystkim:

  • tworzenie się zmarszczek - wysuszona skóra jest dużo bardziej podatna na ich występowanie.

  • gromadzenie się wody - które sprawia, że człowiek staje się opuchnięty, i może przybrać na wadze nawet kilka kilogramów.

  • problemy z cerą - nadmiar toksyn powoduje także zwiększone ryzyko pojawiania się na twarzy niedoskonałości.


Tagi:    picie wody    co daje    picie wody    woda do picia   


Dodaj komentarz

Nick*
Treść komentarza*

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*

Dodaj kometnarz


>