01.02.2016

GetFresh Sp. z o.o. producentem i dystrybutorem wody Dar Natury

Informacje o transakcji Eden Springs i Nestle Waters o. Dar Natury.

Z dniem 1 lutego 2016 roku znaną i cenioną markę wody źródlanej Dar Natury dostarcza do biur i domów firma GetFresh. Zmienił się szyld producenta, ale jakość usług i dostarczanego produktu pozostała na najwyższym poziomie. Firma dokłada starań, aby nadal się rozwijać i zapewniać jeszcze lepszą obsługę klienta.

Zmiana producenta nastąpiła w wyniku europejskiej umowy sprzedaży Nestle Waters Polska oddział Dar Natury, zawartej między firmami Nestle Waters SAS Group i Eden Springs Europe B.V. w 2014 r. Transakcja wymagała wielomiesięcznych konsultacji, m.in. z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W efekcie określono nową strukturę, która umożliwiła przeniesienie aktywów Nestlé Waters Polska oddział Dar Natury do dwóch niezależnych podmiotów: Eden Springs oraz nowo powstałej firmy GetFresh.

GetFresh przejęła większość operacji poprzedniego podmiotu, zlokalizowany na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zakład produkcyjny, jak również oddziały logistyczne, pracowników i grono klientów Daru Natury. W ten sposób nowy producent i dystrybutor wody źródlanej wszedł w posiadanie udziału w rynku szacowanego na 21% i obejmującego ponad 85% terytorium Polski. GetFresh działa w zakresie dostaw do biur i klientów indywidualnych (Home and Office Delivery), zatrudniając ponad 330 pracowników w różnych działach i plasuje się tym samym na drugim miejscu wśród graczy na rynku HOD w Polsce.

Całą skomplikowaną operację udało się przeprowadzić w taki sposób, żeby zminimalizować u klientów odczucie zmian, poza niezbędnymi korektami danych na fakturach. Firma zapewnia kompleksową obsługę, do niej należy nie tylko dostarczenie wody źródlanej, ale także dopilnowanie kolejnych terminów wysyłki dodatkowych butli, ich wymiana, serwis dystrybutorów oraz przeprowadzanie usługi sanityzacji czyli profesjonalnego czyszczenia urządzeń. Rzetelna realizacja zobowiązań wobec partnerów handlowych przekłada się na wysoki poziom zaufania, którym cieszy się GetFresh, czego dowodem choćby rokrocznie przyznawany tytuł „Dobry Produkt – Wybór Konsumentów”. W ubiegłym roku woda źródlana Dar Natury została ponownie uhonorowana tą nagrodą.