Ta strona używa ciasteczek. Pozostając na niej, zgadzasz się na ich wykorzystanie.    Rozumiem    Więcej informacji
 
x

Czy spełniliśmy Twoje oczekiwania
w zakresie naszej oferty?


Tak Nie

Jak możemy Ci pomóc?

        


Wyślij

Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy za wybranie GetFresh - Twojego dostawcy wody Dar Natury

22 493 77 11
Dział sprzedaży
801 205 805
Obsługa klienta
Pracujemy od pon. do pt. w godzinach od 9:00 - 17:00
 


Pij dużo wody, a problem osmozy nie będzie Cię dotyczył!


<
07 lipca 2017


Źródło wody Dar Natury

Czym jest osmoza? Osmozę definiuje się jako proces przechodzenia wody z roztworu o mniejszym stężeniu do roztworu o większym stężeniu. Zachodzi on w warunkach laboratoryjnych oraz w organizmach żywych i służy do regulacji gospodarki wodno-elektrolitowej. W sytuacjach skrajnego odwodnienia osmoza jest mechanizmem ratującym życie, natomiast na co dzień jest przyczyną bólów głowy. Na czym dokładnie polega zjawisko osmozy i co robić aby go uniknąć?  Należy się odpowiednio nawadniać! Razem z dystrybutorem filtrów do wody Dary Natury podpowiadamy, ile wody dziennie pić i jak rozpoznać pierwsze objawy odwodnienia.

Jakie jest dzienne zapotrzebowanie na wodę?


Dzienne zapotrzebowanie na wodę zależy od wielu czynników: płci, wieku, trybu życia i aktywności fizycznej, a także od występowania chorób towarzyszących. Przyjmuje się, że dorosła osoba powinna wypijać około 2 litrów wody dziennie. To niemało, ale nasz organizm będzie wdzięczny. Oto pozytywne skutki picia wody:

  • piękna, napięta skóra

  • więcej energii do działania

  • szybszy metabolizm

  • mniej wzdęć i innych dolegliwości żołądkowo jelitowych

  • mniej obrzęków

Co zrobić, gdy nie mamy nawyku picia wody? Jeśli pracujesz w biurze, zadbaj o to, aby przy Twoim stoliku zawsze stała szklanka z wodą. Do domu i do biura kup  filtry do wody - filtrowana woda jest zdrowsza od wody z kranu, bo pozbawiona zanieczyszczeń i smaczniejsza, a koszt eksploatacji filtra jest o wiele niższy, nawet od wody butelkowanej.


Jakie są objawy odwodnienia?


Do odwodnienia może dojść na skutek niedostatecznej podaży wody lub nadmiernej utraty wody - na przykład podczas intensywnego wysiłku fizycznego, przy infekcjach, przebiegających z gorączką lub bez, wymiotach i biegunkach, a także na skutek przyjmowania niektórych leków, np. leków moczopędnych. W wyniku nadmiernego zagęszczenia krwi, dochodzi do zjawiska osmozy - woda przechodzi z komórek do osocza krwi, skutkiem czego komórki krwi tracą swój kształt i unikalne właściwości. Ciśnienie krwi spada, a tętno przyspiesza, odczuwamy zmęczenie i ból głowy, intensywniej się pocimy. Kiedy  zjawisko osmozy nie kompensuje niedoboru wody może dojść do wstrząsu hipowolemicznego, który jest stanem zagrożenia życia!


Kto jest szczególnie narażony na odwodnienie? | Odwodnienie u dzieci


Istnieją trzy grupy u których równowaga osmotyczna jest szczególnie podatna na zaburzenia. Dotyczy to niemowląt i małych dzieci oraz osób starszych, jak również kobiet w ciąży i karmiących oraz sportowców. Pierwsze nie są zdolne do samodzielnego przygotowania i wypicia, a drugie często nie odczuwają pragnienia. W przypadku kobiet karmiących należy pamiętać, że do codziennego wytworzenia około 750 ml mleka (tak dzieje się w pierwszych 6 miesiącach życia dziecka) niezbędne jest dostarczanie odpowiedniej ilości płynów. Rekomendacja dietetyczne dla niemowląt uzależniają zapotrzebowanie na płyny od dziennego spożycia kalorii:  ilość ta wynosi 1,5 ml wody/kcal. Dziecko które dziennie zjada 1000 kcal, powinno wypić 1,5 litra wody. W przypadku osób starszych normy dietetyczne są takie same jak u dorosłych - około 2 litry wody dziennie, z wyłączeniem osób chorych na nerki. Zapotrzebowanie na wodę u kobiet karmiących określa się średnio na poziomie od 750 ml do 1000 ml/dzień powyżej zalecanych ilości dla kobiet.Tagi:    co to jest osmoza    osmoza definicja    na czym polega zjawisko osmozy   


Dodaj komentarz

Nick*
Treść komentarza*

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*

Dodaj kometnarz


>