11.06.2019

Skład mineralny wody Dar Natury

Skład mineralny wody

Wpływ składników mineralnych zawartych w wodzie na organizm człowieka. Woda stanowi jeden z najważniejszych składników organizmu i jest niezbędna do jego funkcjonowania, dlatego trzeba dbać o prawidłowe nawodnienie. Nie bez znaczenia jest rodzaj i jakość wody, jaką spożywamy. Woda źródlana nie tylko uzupełnia niedobory samej wody w organizmie, ale także dostarcza cenne substancje mineralne, które mają niebagatelny wpływ na zdrowie człowieka. W jej skład wchodzą kationy i aniony, z których każdy wyróżnia się innymi właściwościami, dzięki czemu można dobrać wodę mineralną do indywidualnych potrzeb. W końcu nie bez powodu uzdrowiska słyną przede wszystkim z leczniczej mocy naturalnych wód. Wystarczy odrobina wiedzy na temat poszczególnych składników mineralnych.

Właściwości najczęściej występujących kationów

W skład wody mineralnej najczęściej wchodzą następujące kationy: wapniowy, magnezowy, potasowy i sodowy. Wapń i magnez to związki, których niedobory często występują w organizmie. Oba pierwiastki są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania pracy serca i mózgu. Wapń stanowi podstawowy budulec kości i zębów, ale też wpływa na gospodarkę hormonalną, ponieważ bierze udział w produkcji estrogenów. Magnez odpowiada za pracę mięśni, w tym mięśnia sercowego. Jego niedobory objawiają się skurczami, drżeniem mięśni i problemami z koncentracją. Zapotrzebowanie na oba pierwiastki jest wysokie, a zwykle dieta go nie pokrywa, dlatego picie wody z ich dużą zawartością zapobiega wielu problemom zdrowotnym. Potas to ważny elektrolit regulujący gospodarkę wodną organizmu i odpowiadający za pracę mięśni. Jego niedobór wpływa przede wszystkim negatywnie na funkcjonowanie mięśnia sercowego. Stanowi też przyczynę osłabienia mięśni i ogólnego osłabienia organizmu. Niedobory sodu występują rzadko, ale sprzyja temu niedoczynność tarczycy i intensywny wysiłek fizyczny. Pierwiastek odpowiada za właściwą gospodarkę wodno-elektrolitową, a także kwasowo-zasadową organizmu.

Właściwości powszechnie występujących anionów

Wśród anionów tworzących skład wody trzeba wyróżnić przede wszystkim wodorowęglanowy i siarczanowy. Wiedza społeczeństwa na temat wodorowęglanów jest znikoma, a tymczasem działają korzystnie w przypadku nadkwasoty, ponieważ alkalizują kwasy żołądkowe. Ponadto powodują obniżenie poziomu glukozy i regulują produkcję insuliny, co ma duże znaczenie na wczesnym etapie rozwoju cukrzycy. Należy zwracać uwagę jak duża jest zawartość wodorowęglanów w wodzie, ponieważ znaczne wartości przekraczające 1000 mg/l sprzyjają zaburzeniom procesów trawienia u osób zdrowych. Osoby z niedokwasotą również powinny wystrzegać się wysokiej zawartości tego składnika. Z kolei siarczany wpływają na zwiększenie tempa przemiany materii i stymulują wydzielanie żółci. Picie wody z zawartością siarczanów pomaga w wyeliminowaniu zapalenia dróg moczowych. Również korzystnie oddziałują na organizm w początkowym stadium cukrzycy. Picie wody mineralnej o odpowiednim składzie sprzyja zachowaniu zdrowia, a nawet wspomaga leczenie niektórych chorób.

Woda Dar Natury

Wydobywana w ekologicznie czystym rejonie Podlasia. Głębokość ujęcia wody oraz odpowiednia struktura geologiczna gwarantują wysoką jakość i czystość wody bez konieczności stosowania dodatkowych metod filtracji.

Skład mineralny źródlanej wody Dar Natury:

KATIONY

  • Wapnia - 44,00 mg/l
  • Magnezu - 9,50 mg/l
  • Sodu - 4,00 mg/l

ANIONY

  • Wodorowęglany - 177,00 mg/l
  • Siarczany - 5,6 mg/l

OGÓLNA ZAWARTOŚĆ MINERAŁÓW
240,1 mg/l