12.09.2017

Expres do kawy saeco – zobacz jego największe zalety!

Kawa przygotowana w ekspresie charakteryzuje się głębokim smakiem i niepowtarzalnym aromatem. W celu zintensyfikowania doznań smakowych należy wybierać kawę ziarnistą, charakteryzującą się niskim stopniem wypalenia. Wpływ na smak tego napoju ma również jakość wody, a także posiadany ekspres do kawy. Najlepiej wybierać sprzęt zaufanych producentów, cieszących się renomą i uznaniem klientów. Sprawdź, jakie zalety ma ekspres do kawy marki Saeco!

Rodzaje ekspresów do kawy

Ekspres do kawy jest zautomatyzowanym urządzeniem, przeznaczonym do parzenia kawy. Wśród najpopularniejszych ekspresów można wymienić:
· ekspres przelewowy, z którego można uzyskać kawę przypominającą w smaku napój parzony w filiżance. Proces parzenia w tym ekspresie polega na przelaniu zagotowanej wody przez zmieloną kawę, która wsypana jest do papierowego filtra. Zaletą tego ekspresu do kawy jest możliwość zaparzenia dużej ilości kawy jednorazowo,

· ekspres ciśnieniowy, który do parzenia kawy wykorzystuje wysokie ciśnienie. W efekcie powstaje espresso, które stanowi bazę do innych typów kaw,

· ekspres kolbowy, który charakteryzuje się dozowaniem wody pod wpływem ciśnienia, wytwarzanego przez pompę,

· ekspres automatyczny, który posiada wbudowany młynek do kawy, umożliwiający przyrządzenie napoju ze świeżo zmielonej kawy,

· ekspres kapsułkowy, w którym przygotowuje się kawę ze specjalnych kapsułek ze zmieloną kawą.

Jak wybrać dobry ekspres do kawy?

Osoby, które szukają dobrego ekspresu do kawy, powinny zaufać marce Saeco, która od lat produkuje najlepsze na rynku urządzenia. Na szczególną uwagę zasługują trzy ekspresy do kawy Saeco:

· ekspres Saeco Lirka OTC,

· ekspres Saeco Royal Gran Crema,

· ekspres Saeco Aulika TOP RI.

Każdy z tych ekspresów odznacza się swoją wysoką jakością, czego potwierdzeniem są bardzo dobre opinie konsumentów. Ekspres do kawy Saeco Lirka OTC jest przeznaczony dla miłośników klasycznej kawy czarnej lub kawy z mlekiem. Urządzenie to jest bardzo proste do opanowania, co z pewnością ułatwia menu w języku polskim. Zaletą tego ekspresu jest również jego kompaktowość, która sprawia, że doskonale sprawdzi się on w domu oraz w niewielkich firmach.

Kolejnym ekspresem renomowanej marki Saeco jest ekspres Royal Gran Crema, który jest mniejszy od wyżej wskazanego ekspresu. Można w nim przygotowywać zarówno kawę białą, czarną, jak i cappuccino – dzięki wbudowanemu modułowi One Touch Cappucino. Nie bez znaczenia jest to, że ekspres ten jest bardzo łatwy w konserwacji – głównie dzięki stalowej obudowie. Zaletą tego urządzenia jest podgrzewana taca na filiżanki.

W swojej ofercie marka Saeco ma również ekspres do kawy Aulika TOP RI, który jest idealny do przygotowania kawy czarnej i białej. Jego zaletą jest wbudowany moduł Pinless Wonder oraz możliwość podłączenia go do wody. Na jego korzyść przemawiają również duże pojemniki na kawę i wodę. Tego typu ekspres do kawy dobrze sprawdzi się w wielorodzinnych domach oraz w dużych firmach.