Ta strona używa ciasteczek. Pozostając na niej, zgadzasz się na ich wykorzystanie.    Rozumiem    Więcej informacji
 
x

Czy spełniliśmy Twoje oczekiwania
w zakresie naszej oferty?


Tak Nie

Jak możemy Ci pomóc?

        


Wyślij

Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy za wybranie GetFresh - Twojego dostawcy wody Dar Natury

22 493 77 11
Dział sprzedaży
801 205 805
Obsługa klienta
Pracujemy od pon. do pt. w godzinach od 9:00 - 17:00
 


Wzorki na kawie - mozesz zrobić je sam!


<
17 sierpnia 2017


Wzorki na kawie segafredo

Kawa podawana w kawiarniach nie tylko doskonale smakuje, ale również świetnie wygląda. Wszystko dzięki temu, że przygotowują ją specjaliści. Potrafią oni tworzyć piękne i estetyczne wzorki na kawie, które umilają spożywanie napoju i chwile relaksu. Może się wydawać, że wykonanie takiego wzorku na kawie to czynność skomplikowana i wymagająca wielu umiejętności oraz praktyki. I rzeczywiście, tego typu zdobienie kawy wpisuje się w dziedzinę sztuki baristycznej, zwanej latte art. Prawda jest jednak taka, że stworzenie prostych kompozycji nie jest takie trudne, a kawę z wzorkiem można wykonać samemu w domu. Jak to zrobić i co będzie do tego potrzebne?

Jak zrobić wzorki na kawie?

Aby przystąpić do tworzenia kawy ozdobionej wzorami, należy  odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim należy mieć kawę. Najlepsza do tego typu działań jest kawa zaparzona w ekspresie ciśnieniowym, jednak jeśli takiego nie masz - nic straconego. Możesz także przygotowac napój w kawiarce. Do tworzenia wzorków na kawie nie będzie jednak odpowiedni napar z ekspresu przelewowego ani kawa rozpuszczalna. Dlaczego? Napoje te nie mają naturalnej cremy, czyli kawowej pianki. Jest ona niezbędna do tworzenia wzorów, dzięki temu na powierzchni naparu kawa ma odpowiednia gętośc, co pozwoli na stworzenie malowideł oraz sprawi, że nie opadną one na dno filiżanki.

W ekspresie najlepiej zaparzyć espresso i podać je w filiżance. Może być niewielka, jednak wzory będą najbardziej widoczne w naczyniach o większej średnicy.

Niezbędne będzie również mleko, najlepiej z zawartością około 3% tłuszczu. Mleko będzie farbą, którą namalujesz wzory na kawowej piance. Jednak by było to możliwe, mleko musi mieć odpowiednią konsystencję - trzeba je więc najpierw spienić. Jeśli masz ekspres ciśnieniowy, jest on wyposażony zapewne w spieniacz do mleka. Jeśli natomiast nie masz takiego urządzenia, możesz zaopatrzyć się w oddzielny spieniacz lub poradzić sobie mikserem.

Jak spienić mleko, by wykonać kawę z wzorkiem?

  • jeśli korzystasz ze spieniacza lub dyszy z ekspresu do kawy, pamiętaj, że zarówno mleko, którego używasz, jak i metalowy dzbanek muszą być zimne. Najlepiej więc wstawić je do lodówki i poczekać, aż się ochłodzą. Ciepłe mleko spieni się zdecydowanie mniej, niż zimne.

  • wlej zimne mleko do zimnego dzbanka, a następnie umieść dyszę spieniacza jak najbliżej dna. Następnie rozpocznij spienianie i stopniowo przesuwaj dyszę ku górze.

  • po spienieniu, mleko powinno mieć trzy warstwy: płynną, gęstą piane oraz delikatną piankę. By otrzymać pianę idealną do rysowania wzorów, zmieszaj wszystkie warstwy.

Czas przejść do rysowania wzorków na kawie

Gdy mleko oraz kawa są już gotowe, można rozpocząć malowanie. Mleko przelej do dzbanka zakończonego dziubkiem. Cały sekret polega na tym, by przelewać mleko na kawę delikatnie i jednostajnie.

Wzorki na kawie - jak zrobić małe dzieło sztuki w filiżance?

  • rozpocznij od wlewania mleka na środek filiżanki.

  • wlewaj nieprzerwanym strumieniem

  • kiedy już prawie całość mleka znajdzie się w filiżance, przesuń jednym zdecydowanym ruchem ku ściance naczynia. w ten sposób stworzysz serce na powierzchni twojej kawy

Korzystając z tej metody, możesz tworzyć różne wzorki na kawie i upiększać swój ulubiony napój, jak tylko chcesz. I pamiętaj, trening czyni mistrza!


Tagi:    wzorki na kawie    jak zrobic wzorki na kawie    wzorek na kawie    kawa z wzorkiem    wzorki na kawie jak zrobic   


Dodaj komentarz

Nick*
Treść komentarza*

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*

Dodaj kometnarz


>