Ta strona używa ciasteczek. Pozostając na niej, zgadzasz się na ich wykorzystanie.    Rozumiem    Więcej informacji
 
x

Czy spełniliśmy Twoje oczekiwania
w zakresie naszej oferty?


Tak Nie

Jak możemy Ci pomóc?

        


Wyślij

Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy za wybranie GetFresh - Twojego dostawcy wody Dar Natury

22 493 77 11
Dział sprzedaży
801 205 805
Obsługa klienta
Pracujemy od pon. do pt. w godzinach od 9:00 - 17:00
 


Aplikacje na smartfony pomogą ci w prowadzeniu zdrowego trybu życia.


<
10 lutego 2017


Wdoda do firmy Dar Natury - 25% rabatu na cały okres trwania umowy

Regularne spożywanie posiłków i uzupełnianie płynów, zdrowe odżywianie, uprawianie sportu – moda na bycie fit z pewnością jest jednym z najmocniejszych i najbardziej pozytywnych trendów ostatnich lat. Jeżeli jednak przez większość życia nie dbaliśmy o picie odpowiedniej ilości wody czy o to, co ląduje na naszych talerzach, przystosowanie się do zdrowego trybu życia może zająć nam trochę czasu. Aby pomóc sobie w wyrabianiu dobrych nawyków, warto skorzystać z przeznaczonych do tego aplikacji na smartfony. My postanowiliśmy przyjrzeć się tym, które przypominają o dostarczaniu organizmowi odpowiedniej dawki wody.

Waterbalance


Jedna z najbardziej zaawansowanych aplikacji tego typu. Aby obliczyć swoje zapotrzebowanie na wodę, po zainstalowaniu aplikacji uzupełniamy takie dane, jak swój wiek, płeć, wzrost, waga, czas przeznaczony na sport / aktywności fizyczne, a nawet to, o której godzinie kładziemy się spać i wstajemy. Dzięki funkcji geolokalizacji Waterbalance ustala orientacyjną temperaturę naszego otoczenia, co też ma wpływ na ilość wypijanej wody. Oprócz zaznaczania ilości wody wypitej w ciągu danego dnia, podajemy również ilość innych płynów, jak kawa czy herbata – warto pamiętać, że kofeina czy teina przyspieszają odwodnienie organizmu, więc spożywanie ich zwiększa nasze zapotrzebowanie na wodę. W aplikacji Waterbalance znajdziemy także sporą dawkę wiedzy na temat wody i jej roli w organizmie.


Hydro


Zdecydowanie prostsza aplikacja, która występuje w 2 wersjach: bezpłatnej i płatnej. Wersja płatna charakteryzuje się brakiem reklam i możliwością eksportowania danych. Kwoty wpłacane przez użytkowników płatnej wersji są przekazywane fundacjom dostarczającym wodę pitną do miejsc, w których jej brakuje. W wersji bezpłatnej obliczane jest nasze dzienne zapotrzebowanie na wodę, na podstawie wagi, wieku, płci, trybu życia, wody spożywanej w jedzeniu, temperatury otoczenia i wzmożonej aktywności fizycznej. Z aplikacji Hydro otrzymujemy też przypomnienia o regularnym nawadnianiu organizmu oraz statystyki dotyczące naszego spożycia wody.


Water Tracker


Podobnie jak w innych aplikacjach, Water Tracker również wymaga od nas podania informacji niezbędnych do wyliczenia dziennej dawki wody. Do wyboru mamy 3 pojemności naczyń, z których pijemy wodę – ustawiamy je przy pomocy suwaka, by następnie, po każdorazowym uzupełnieniu płynów, jednym kliknięciem zapisać to w aplikacji. Jeżeli przez dłuższy czas nie rejestrujemy kolejnych porcji wypitej wody, aplikacja uruchamia alarm.


Inne aplikacje pro-zdrowotne


Nie samą wodą człowiek żyje – oprócz regularnego uzupełniania płynów ważna jest też zbilansowana dieta. W tym przypadku z pomocą przychodzą takie aplikacje, jak np. Zdrowy apetyt czy Eat Fit, które przypominają o posiłkach w ciągu dnia i dostarczają kulinarnych inspiracji. Warto też zwrócić uwagę na aplikację eFood, dzięki której szybko możemy sprawdzić, co oznaczają tajemnicze substancje E-, widniejące często wśród składników rozmaitych produktów spożywczych.


Tagi:    odwodnienie    organizm    nawodnienie    woda    aplikacja    apka    alarm    picie wody    sport    fit   


Dodaj komentarz

Nick*
Treść komentarza*

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*

Dodaj kometnarz


>