Ta strona używa ciasteczek. Pozostając na niej, zgadzasz się na ich wykorzystanie.    Rozumiem    Więcej informacji
 
x

Czy spełniliśmy Twoje oczekiwania
w zakresie naszej oferty?


Tak Nie

Jak możemy Ci pomóc?

        


Wyślij

Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy za wybranie GetFresh - Twojego dostawcy wody Dar Natury

22 493 77 11
Dział sprzedaży
801 205 805
Obsługa klienta
Pracujemy od pon. do pt. w godzinach od 9:00 - 17:00
 


Jaki ekspres do kawy kupić?


<
18 września 2017


Jaki ekspres do kawy kupić

Dzięki ekspresowi do kawy można przygotować filiżankę idealnego i aromatycznego napoju. Wielu wielbicieli kawy zastanawia się: „jaki ekspres do kawy kupić?” –  na rynku wybór urządzeń do parzenia kawy jest bardzo duży. Można wybierać pomiędzy ekspresami przelewowymi, ciśnieniowymi i ciśnieniowo-przelewowymi. Należy jednak przy tym pamiętać, że smak kawy uzależniony jest nie tylko od urządzenia, ale także od gatunku kawy, jej rodzaju i jakości.


Ekspresy przelewowe

Osoby, które zastanawiają się nad tym „jaki ekspres do kawy kupić?”, z pewnością zetknęli się  kawiarkami, czyli przelewowymi ekspresami do kawy. Dzięki nim można przyrządzić kawę o smaku przypominającym słynną „kawę po turecku”. Te bardzo proste w obsłudze urządzenia zbudowane są z: zbiornika na wodę, pojemnika na kawę, filtra (najczęściej jednorazowego), dzbanku oraz płyty grzewczej, której zadaniem jest utrzymanie temperatury napoju. Do ekspresów przelewowych należy używać kawy mielonej. Podstawową zaletą tego typu urządzeń jest niska cena oraz możliwość przyrządzenia jednorazowo dużej ilości gorącego napoju. Natomiast wśród wad kawiarek można wymienić: stosunkowo długi i pracochłonny proces przygotowania kawy, który obejmuje wymianę i czyszczenie filtra. Ponadto w ekspresach przelewowych nie można ustawiać regulacji mocy kawy oraz przygotowywać kawy z mlekiem.

Ekspresy ciśnieniowe

Ekspresy ciśnieniowe dzieli się na ekspresy: kolbowe (półautomatyczne) oraz saszetkowe. Cieszą się one dużą popularnością wśród smakoszy kawy. W tych urządzeniach można przygotować napój z kawy mielonej sprzedawanej w postaci tabletek lub saszetek. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ nie musimy odmierzać kawy, a także czyścić ekspresu. Tego typu urządzenia wyposażone są w kolbę, która w zależności od typu ekspresu może być pojedyncza lub podwójna. Przeważnie ekspresy kolbowe mają wbudowaną dyszę spieniającą, która pozwala na przygotowanie kaw białych, np. cappuccino czy caffe late.

Ekspresy ciśnieniowo-przelewowe

Ostatnią grupę ekspresów tworzą urządzenia ciśnieniowo-przelewowe zwane również kombinowanymi. Składają się one z dwóch funkcjonalnych części: ekspresu ciśnieniowego kolbowego, a także ekspresu przelewowego. Wśród zalet tego typu urządzeń można wymienić:

·      programator czasowy, który pozwala na dokładne wyznaczenie godziny, w której zostanie przygotowana kawa,

·       regulację mocy kawy,

·       samooczyszczenie,

·    filtr do wody, który spełnia funkcję ochronną przed kamieniem, niszczącym urządzenie oraz negatywnie wpływającym na smak i jakość kawy.Tagi:    Jaki ekspres do kawy kupic    ekspres do kawy jaki kupic   


Dodaj komentarz

Nick*
Treść komentarza*

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*

Dodaj kometnarz


>