Ta strona używa ciasteczek. Pozostając na niej, zgadzasz się na ich wykorzystanie.    Rozumiem    Więcej informacji
 
x

Czy spełniliśmy Twoje oczekiwania
w zakresie naszej oferty?


Tak Nie

Jak możemy Ci pomóc?

        


Wyślij

Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy za wybranie GetFresh - Twojego dostawcy wody Dar Natury

22 493 77 11
Dział sprzedaży
801 205 805
Obsługa klienta
Pracujemy od pon. do pt. w godzinach od 9:00 - 17:00
 


XI Edycji Katowickiego Festiwalu Biegowego im. J. Kukuczki.


<
11 maja 2018


Źródło wody Dar Natury

         W sobotę 12 maja z dumą wspieramy zawodników w sportowych zmaganiach podczas XI Edycji Katowickiego Festiwalu Biegowego im. J. Kukuczki. Celem festiwalu jest przybliżenie mieszkańcom Katowic i Śląska postaci Jerzego Kukuczki Patrona Uczelni Akademii Wychowania Fizycznego ,wybitnego polskiego alpinisty, jak również propagować sport wśród mieszkańców Śląska i kraju. Jako jeden z partnerów dbamy o prawidłowe nawodnienie wszystkich zawodników dostarczając wodę źródlana Dar Natury.

   O 8 rano startuje maraton Kukuczki, następnie półmaratonu, IV Mistrzostwa Katowic w Nordic Walkingu, a także biegi na 10 i 5 km oraz biegi dla dzieci i młodzieży. Odbędzie się również „Sztafeta Pokoleń” – drużynowa rywalizacja szkół z udziałem nauczycieli, rodziców i dzieci, we wszystkich kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, licea. A wszystko to w atrakcyjnym plenerze Katowickiego Parku Leśnego, w kompleksie rekreacyjnym na terenie Doliny Trzech Stawów w Katowicach Muchowcu.

  Z tej okazji warto przypomnieć najważniejsze osiągnięcia patrona XI Edycji Katowickiego Festiwalu Biegowego - Jerzego Kukuczki:

·         zdobycie Korony Himalajów i Karakorum (w ciągu zaledwie ośmiu lat: 1979-1987) jako drugi człowiek na świecie

·         wytyczenie jedenastu nowych dróg na zdobytych ośmiotysięcznikach (do chwili obecnej nie pobity rekord, droga na K2 nigdy nie została powtórzona)

·         siedem wejść na ośmiotysięczniki w stylu alpejskim (w tym na K2)

·         zdobycie czterech ośmiotysięczników zimą, w tym trzech po raz pierwszy w historii: Dhaulagiri I, Kangchendzonga, Annapurna  

·         zdobycie w ciągu niespełna dwóch lat (21 stycznia 1985 – 10 listopada 1986) sześciu ośmiotysięczników, z czego aż trzy po raz pierwszy zimą, na trzech kolejnych wytyczenie nowych dróg (w tym niezwykle trudne drogi na Nanga Parbat i K2)

·         wejście solowo na Makalu nową drogą

·         jako jedyny człowiek na świecie zdobył dwa ośmiotysięczniki w ciągu jednej zimy

 

   Udział w festiwalu zadeklarowało ok. 1000 uczestników, zarówno dzieci jak i dorosłych. Każdy z nich będzie zdobywał swoje szczyty w wybranych konkurencjach sportowych. Prawidłowe nawodnienie uczestników zdrową wodą to połowa sukcesu. Nasza woda źródlana Dar Natury, towarzyszy zawodnikom w trakcie przygotowań do biegu, podczas rywalizacji na trasie biegowej oraz gasi pragnienie po intensywnych zmaganiach sportowych. Dostępna będzie również dla wszystkich kibiców i osób odwiedzających festiwal biegowy. Zdrowy tryb życia i sport to jedne z wartości firmy Get Fresh. Corocznie dostarczamy wodę Dar Natury na Festiwal Biegowy, tak liczną imprezę sportową organizowaną przez Akademie Wychowania Fizycznego w Katowicach. W majówkowych okolicznościach przyrody wraz z partnerami festiwalu wspieramy , dopingujemy i trzymamy kciuki za wszystkich zawodników. 


Tagi:    Kukuczka    Mistrzostwa Katowic    Nordic Walkingu    Sztafeta Pokolen   


Dodaj komentarz

Nick*
Treść komentarza*

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*

Dodaj kometnarz


>